مراسم گرامی داشت از شهدای مالستان در قم برگزار گردید؛

نوشته شده توسط مدیریت. ارسال شده در اطلاعیه و مناسبت‌ها

مراسم گرامی داشت از شهدای مالستان در قم برگزار گردید؛

این محفل که در روز جمعه، به تاریخ 4/2/1394 و به همت جامعه علماء و طلاب مالستان و مهاجرین مالستانی مقیم قم در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار گردیده با بود، با تلاوت قرآن کریم توسط حبیب الله امینی آغاز گردید و با اجرای آقای امان الله ناطقی و روضه خوانی حجت الاسلام عادلی و سخنرانی حجت الاسلام صالحی مالستانی تداوم یافت.

آقای صالحی در سخنان خویش به ریشه های تاریخی ترور و تروریسم اشاره کرد که در افغانستان از زمان عبدالرحمن علیه مردم ما به صورت سیستماتیک شروع شده و در زمان های مختلف  بعد از آن مردم ما بخاطر حق خواهی و مظلومیت قومی و مذهبی مورد ترور و قتل عام قرار گرفته است.

در شرایط فعلی در زیر سایه حکومت وحدت ملی همان سیاست و نقشه های تاریخی علیه مردم ما اعمال می شود و رییس حکومت وحدت ملی با منت گذاری بر مردم ما ادعا می کند که بیش ترین هزینه را در طول سیزده سال برای رهایی 31 نفر اسیر هزاره انجام داده است که یک ادعای بی اساس است.

وی گفت مردم ما همواره حامی دولت بوده و به قوانین کشور پایبند بوده و در این راستا تمام اسلحه های شخصی خویش را تحویل داده است و در تمامی صحنه های سرنوشت ساز کشور و انتخابات حضور فعال داشته اما امروزه که نیازمند توجه دولت است تا امنیت مردم ما را تامین کند، می بینیم هیچ توجهی صورت نمی گیرد. اگر یک کوچی در مناطق هزاره جات خون از دماغش بریزد تمام مردم ما باید جور او را بکشند اما وقتی از مردم ما اسیر می شوند به راحتی مورد کشتار فجیعانه و وحشیانه قرار می گیرند و هیچ گونه بازخواستی صورت نمی گیرد.

آقای صالحی در پایان سخنانش، ضمن محکومیت حادثه اجرستان و شهادت مظلومانه مردم ما در این واقعه، خواستار بازخواست از دشمنان مردم ما شد و از حکومت خواست که برای رهایی 31 نفر اسیر، تلاش مجدانه و ثمر بخش انجام دهد.

در پایان جلسه بیانیه از سوی جامعه علما و طلاب مالستان در محکومیت این حادثه المناک و رخداد ربایش 31 نفر از مردم ما، توسط آقای ناطقی خوانده شد و  نیز بیانیه بنیاد علمی فرهنگی صبا توسط آقای امینی قرائت گردید و جلسه با دعا توسط سخنران محفل خاتمه یافت.