بیانیه بنیاد صبا به مناسبت شهادت شهدای اربعین کابل

نوشته شده توسط مدیریت. ارسال شده در اطلاعیه و مناسبت‌ها

 بیانیه بنیاد علمی فرهنگی صبا به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان عزیز در اربعین حسینی (مسجد باقرالعلوم) کابل


باز هم تروریستان سیاه دل و وحشی، فرزندان صادق وطن را نشانه گرفته و جنایت وحشتناک دیگری آفریدند در این جنایب و در اثر حمله ی انتحاری به جمع عزاداران حسینی، در اربعین سالار شهیدان(ع) در مسجد باقرالعلوم غرب کابل، واقع در جاده فیض محمد کاتب، متاسفانه بیش از صد نفر از شهروندان بی پناه کابل، به شمول چند کودک به درجه ی رفیع شهادت نایل آمدند.
بنیاد علمی فرهنگی صبا، ضمن اظهار همدردی با خانواده های معظم این شهیدان و با اهدای درود به روح مطهر شهدای عزیز، این جنایت ضد بشری و ضد اسلامی را محکوم نموده و از دولت و مقامات حکومتی، خواهان بررسی جدی قضیه و پیگیری و بازخواست مقامات امنیتی می باشد زیرا بر این باور است که بر اثر کم توجهی و بی احتیاطی مشهود مقامات آمنیتی بخصوص قمندانی امنیه و گارنیزیون کابل، چنین حادثه ی هولناکی به وقوع پیوسته است.
هم چنین این نهاد علمی و فرهنگی، از تمام هم وطنان عزیز و اقوام باهم برادر افغانستان که با اهدای خون به کمک مجروحان حادثه شتافته و با اعلام انزجار و نفرت از عاملان این حادثه با خانواده ی شهدا همیاری و همدردی نموده اند صمیمانه سپاسگزاری می نماید.
بنیاد علمی فرهنگی صبا از دولتمردان هزاره  می خواهد، با تعقیب، پیگیری و اتخاذ تصمیمات جدی جهت حفظ جان و تأمین امنیت مردم خود از تکرار حوادث نظیر حادثه ی یاد شده جلو گیی نمایند. 

 

روح بلند شهدای به خون خفته ی اربعین شاد و یاد و خاطرات نیک شان جاودانه باد.


بنیاد علمی – فرهنگی صبا