اولین سالگرد در گذشت بانوی صبر و شکیبایی، مادر رهبر شهید تسلیت باد

نوشته شده توسط مدیریت. ارسال شده در اطلاعیه و مناسبت‌ها

 

«وَ قَضى‏ رَبُّكَ أَلاَّ تَعْبُدُوا إِلاَّ إِيَّاهُ وَ بِالْوالِدَيْنِ إِحْساناً...» (اسراء، 23)؛حکم الهی بر این قرار گرفته که غیر آن ذات اقدس را نپرستید و به پدر و مادر نیک رفتار باشید.»
 
عَنْ ابى عَبْدِ اللّهِ عليه السلام قالَ: جَاءَ رَجُلٌ الىَ النَّبِىِّ صلى الله عليه و آله فَقالَ: يا رَسولَ اللّهِ مَنْ ابَرُّ؟ به چه کسی نیکی کنم؟ قالَ: امُّكَ، قالَ: ثُمَّ مَنْ؟ قالَ: امُّكَ، قالَ: ثُمَّ مَنْ؟ قالَ: امُّكَ، قالَ: ثُمَّ مَنْ؟ قالَ: اباكَ‏ .؛... مردی نزد رسول خدا (ص) آمد و سوال کرد: به چه کسی نیکی کنم، پیامبر فرمود: به مادرت، سوال کننده دوبار دیگر سوال کرد: سپس به چه کسی نیکی کنم؟ پیامبر جواب داد به مادرت و بار چهارم که سوال تکرار شد، فرمود به پدرت.


ششم دلو (بهمن) سالروز وفات بانوی صبر و شکیبایی، مادر عدالت در کشور بر همه رهروان راه عدالت خواهی تسلیت باد.
ششم دلو سالروز وفات مادری است که به اندازه تاریخ عدالت خواهی در کشور افغانستان، زجر این جبهه سخت و توان فرسا را با ذرات وجودش لمس کرده و دم بر نیاورده است، یا اگر می خواسته دم بر بیاورد و فریادی بکشد، متاسفانه گوش شنوایی برای شنیدن ناله¬های جانسوز او نبوده و یا خیلی اندک بوده است. سخن از مادر صبر و شکیبایی و به یک کلام مادر عدالت، مادر بزرگوار و صبور رهبر شهید عبدالعلی مزاری (ره) است. به هر اندازه ای که شهید مزاری، در راه عدالت خواهی و مبارزه با ستم و بیداد و استبداد و مبارزه با تحجر و دگم اندیشی زحمات طاقت فرسا کشید، از دوران عسکری گرفته تا دوران تحصیل و دوران مهاجرت در کشورهای ایران، پاکستان، عراق و سوریه و در این میدان¬ها، زجر شکنجه گران و متخصصان شکنجه سازمان اطلاعات و امنیت کشور ایران (ساواک) را در دهه پنجاه متحمل شد و تا کشتار خانواده شهید مزاری و بالاخره مقاومت نفس گیر سه ساله غرب کابل و در نتیجه شهادت مظلومانه شهید مزاری و یارانش و... همه و همه را این مادر مانند «جبل راسخ» تحمل کرد و او واقعا از صابران بود.


 گرچه مردم عدالت خواه  ومهاجر ما، در تشییع جنازه این مادر مهربان، و بزرگداشت های او کم نگذاشتند و قدر شناسی کردند. تشییع با شکوه او در شهر قم، کم نظیر بود، از مسجد امام حسن عسکری (ع)  تا حرم حضرت معصومه (س) و از آنجا تا گلزار شهدای قم، با ابراز احساسات، با حضور اقشار مختلف مردم از شهرهای ایران و با مشارکت طیف های مختلف از داخل کشور، این تشییع مثال زدنی رقم خورد.
ولی سکوتی که در سالگرد این مادر احساس می شود، ناشی از گرفتاری ما در روزمرگی و به خاطر زخمی است که در واقع بر پیکره جبهه عدالت خواهی خورده، امید وارم نسل آگاه و اقشار مختلف مردم ما که زندگی سیاسی و اجتماعی خود در کشور را مدیون این خانواده ایثارگر هستیم، قدر شناس زحمات و رنج های آنان باشیم. با یاد و نام این مادر، استارت سالگرد شهید مزاری را زده و ذهن و ضمیر خود را برای برپایی هرچه با شکوه برگزار کردن سالگرد رهبر شهید متمرکز کنیم و هرکس به اندازه توان خود در راه عدالت خواهی گام هایی برداریم انشا الله.

یاد و خاطره این مادر بزرگ گرامی باد، خداوند کریم او را با اولیای خودش به خصوص یادگار رسول خدا زهرای اطهر (س) محشور کند. الهی آمین.