معلم عزیز رویش سال‌هاست در لیسه معرفت تدریس می‌کند. او چهره‌ای آرام دارد و در کارهایی که می‌کند مصمم است. او تدریس را از دوران مهاجرت شروع کرد و با پیگیریِ مدام و تلاشی شبانه روزی حالا به درجه‌ای رسیده است که برای همه ما افتخار بزرگی است.

 معلم عزیز رویش در مسابقه بهترین معلم جهان شرکت کرد و حالا از بین 5000 هزار معلم از سراسر جهان، نامش در بین 10 بهترین معلم جهان است.

 بدین منظور لیسه عالی معرفت مراسمی را برای تقدیر از شخصیت و مقام استاد عزیز رویش برگزار کرده بود. این مراسم در لیسه عالی معرفت به تاریخ 24 دلو برگزار شد. در این مراسم مردم، دانش آموزان لیسه عالی معرفت و شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی حضور گسترده‌ای داشتند.

 سرودهای دانش آموزان لیسه معرفت که همیشه زبانزد عام و خاص است، آزین دهنده‌ی این برنامه بود. دخترکان کوچکی که با حرکاتی منحصر به فرد و روحیه‌ای بالا روی صحنه می‌آمدند، همه را به وجد می‌آورد.

 انجینر عباس نویان، رئیس هیئت امنای لیسه عالی معرفت اولین کسی بود که در این برنامه سخنرانی می‌کرد. او ضمن بیان تاریخچه لیسه عالی معرفت، از توانمندی و افتخارآفرینی عزیز رویش ستایش کرد و این افتخار را به متعلق به خود و لیسه عالی معرفت و تمام دانش آموزان و والدین آنها دانست.

 سیما غنی، مشاور رئیس جمهور در این برنامه صحبتی داشت. او از تعلق خاطر خود به لیسه معرفت گفت و از اینکه چقدر این لیسه توانسته است در عرصه آگاهی دهی موفق باشد. او از برخوردی که لیسه عالی معرفت نسبت به دختران دارد، سپاس گزاری کرد و این عمل را یکی از برجستگی‌های مهم لیسه عالی معرفت دانست.

 معین وزارت معارف و مشاور ارشد وزارت فوائد عامه هم در این برنامه صحبت‌هایی داشتند و استاد رویش را یکی از تواناترین معلم‌ها، حتی در سطح منطقه دانستند.  

 این برنامه با صحبت آنلاین مسئول برگزاری این مسابقه در آمریکا همراه بود. او نیز از فعالیت‌های عزیز رویش ستایش کرد و اعلام کرد که اعلام نتایج نهایی حدود یک ماه دیگر در تاریخ 15 مارچ در شهر دبی برگزار می‌شود و عزیز رویش یکی از کاندیدان قدرتمندی است که امیدواری‌ها برای به دست آوردن جایزه اول او زیاد است. مسئول برگزاری مسابقه‌ی بهترین معلم جهان از رویش خواست تا با شاگردانش نیز صحبتی کند. سه تن از شاگردان لیسه معرفت با او صحبت کردند و استاد عزیز را عزیزترین استاد خود عنوان کردند.

در نهایت این برنامه با صحبت‌های استاد عزیز رویش به پایان رسید. استاد رویش در ابتدا از حمایت همه دوستان تشکری کرد و حس خود را اینگونه بیان کرد: «فکر می‌کنم این افتخار متعلق به همه ماست، نه تنها خود من».

معلم عزیز اظهار کرد که در ابتدا فکر نمی‌کردم در این مسابقه کسی به من هم توجهی کند. اما بعد از اینکه به 50 بهترین راه یافتم، امیدواری‌ام برای بُرد بیشتر شد.

او در ادامه گفت امیدوار هست این جایزه را از آن خود کند. مبلغی هم که برای این جایزه در نظر گرفته شده است یک میلیون دالر است که استاد رویش گفت، اگر این جایزه را ببرم مستحق یک افغانیِ آن نیستم و همه‌ی آن را به حساب بانکی لیسه معرفت خواهم ریخت. زیرا معرفت است که من هستم.