بیانیه «بنیاد علمی فرهنگی صبا» پیرامون حادثه المناک به شهادت رسیدن شهدای مالستان در اجرستان؛

نوشته شده توسط مدیریت. ارسال شده در اطلاعیه و مناسبت‌ها

بیانیه «بنیاد علمی فرهنگی صبا» پیرامون حادثه المناک به شهادت رسیدن شهدای مالستان در اجرستان؛

بسم رب الشهداء والصدیقین. بیش از سه دهه از تاریخ کشور ما، با نا امنی و خشونت های مسلحانه سپری شد. جغرافیای دردمند افغانستان هنوز هم به رغم گذشت حدود 14 سال از طلوع عهد نوین خویش، همچنان گرفتار مصائب و مشکلات، فقر و خون ریزی است. هرچند کشتار و نسل کشی در افغانستان سابقه دیرینه دارد، ولی در عصری که تغییرات ساختاری و تحولات بنیادین پسا طالبان، توقع مردم را در برآوردن انتظارات معقول شان افزایش داد. وقوع فجایع ناگواری که هر روز با صورت و نیت دیگر، باشیوه و شدت ناگوارتر اتفاق می افتد، هم مایه تأثر از آن چه گذشته و هم سبب بیم از آن چه پیش خواهد آمد، می شود.

تأسف ما از آن جا شدیدتر می شود که در شرایطی که تمام شاخصه های آرامش و آسایش روبه سقوط رفته و هر روز بر مشکلات و مصایب ملی افزوده می شود، دولت مردان حکومت وحدت ملی بدون رعایت اقتضائات امنیتی و معیشتی ملت خود، همچنان پس از هفت ماه از تشکیل دولت، در گیرودار تصفیه حساب های شخصی و جناحی خویش بوده و غفلت شان از مدیریت دلسوزانه و مسئولانه کشور نقص و نقض توجه شان هرروز آثار نا امنی و مشکلات را در زندگی مردم بیشتر، گسترده تر و آشکارتر نموده است!.

ناگوارتر از همه این که؛ به تمام فجایع گذشته مردم افغانستان، پدیده نو ظهور گروگانگیری نیز با رنگ و شناسه تفرقه آمیز قومی و مذهبی اضافه گردیده که حادثه تلخ ربایش 31 مسافر بی گناه رخداد آخر این پدیده شوم است که شاید آخرین حادثه هم نباشد!.

«بنیاد علمی فرهنگی صبا» با ابراز انزجار از جنایت دامنه دار گروههای تروریستی که با کشتار و تخریب، انفجار و انتحار، اسارت و سربریدن همچنان پی گیری می شود. این اعمال وحشیانه جانیان سفاک را محکوم نموده و شهادت شهدای حادثه دردناک ولسوالی اجرستان که چهار عزیز ما را فجیعانه به رگبار بسته و مظلومانه شهید نمودند و نیز شهادت سربازان فداکار اردوی ملی به ویژه قوماندانان و سربازان مالستانی وقایع ناگوار اخیر را به ملت عزیز و خانواده های داغدیده تسلیت گفته و توجه لازم و اقدام عاجل حکومت در مهار نا امنی و نیز در در رهایی عزیزان دربند از اسارت جنایت کاران و دشمنان افغانستان را خواستاریم.

در پایان با آرزوی علو درجات برای ارواح طیبه شهدای والامقام و رهایی شرافتمندانه و صحت مندانه 31 عزیز ربوده شده؛ امنیت، عزت و اعتلای کشور و آسایش و آرامش مردم خویش را مسئلت می کنیم. والسلام علیکم

بنیاد علمی فرهنگی صبا – قم مقدسه. 4/ ثور/ 1394.